Skleníky

Skleníky

typy skleníkov MULTILINE, parametre skleníkov MULTILINE, obsah balenia skleníka, príslušenstvo ku skleníkom, umiestnenie skleníka a kotvenie, bezpečnostné upozornenia, všeobecné upozornenia pre skleníky, ochrana a údržba skleníkov.

Typy skleníkov MULTILINE

Názov skleníka Rozmer (šírka x dĺžka x výška) Plocha (m2) Výška bočnej steny Hmotnosť
Skleník Multiline 6x4 1,93 x 1,30 x 2,03 m 2,51 m2 1,13 m 30 kg
Skleník Multiline 6x6 1,93 x 1,93 x 2,03 m 3,72 m2 1,13 m 35 kg
Skleník Multiline 6x8 1,93 x 2,55 x 2,03 m 4,92 m2 1,13 m 38 kg
Skleník Multiline 6x10 1,93 x 3,15 x 2,03 m 6,08 m2 1,13 m 42 kg
Skleník Multiline 6x12 1,93 x 3,75 x 2,03 m 7,24 m2 1,13 m 45 kg
Skleník Multiline 6x14 1,93 x 4,35 x 2,03 m 8,39 m2 1,13 m 50 kg

Prejsť hore

Parametre skleníkov MULTILINE

Skleník je vyrobený z hliníkových eloxovaných profilov, ktoré nekorodujú, a tým nie je nutné pravidelné natieranie ochrannými nátermi. Jednotlivé prvky skleníka sú spájané skrutkami a spevňovacími podperami. Spôsob uchytenia presklenia umožňuje namontovať nielen plastový komôrkový polykarbonát v sile 4 mm, ale aj klasické sklo s hrúbkou 3 mm.

Podsada (základňa) je vyrobená z kvalitného lakovaného pozinkovaného plechu, Výplň je z komôrkového polykarbonátu o sile 4 mm, ktorý má výbornú svetelnú priepustnosť (cca 80 %), štruktúra dutiniek spôsobuje aj žiadaný rozptyl dopadajúceho svetla do skleníka, PC dosky sú nerozbitný materiál, takže nehrozí popraskanie vplyvom tepelnej dilatácie, alebo mechanického poškodenia.

PC dosky majú oproti sklu výnimočnú vlastnosť, a to vynikajúcu tepelnú izolačnú schopnosť. Doska hrúbky 4 mm má koeficient prestupu tepla 3,9 W/m2K a sú opatrené kvalitným UV filtrom, ktorý zabraňuje stárnutiu vplyvom slnečného UV žiareniu.

Záruka na nerozbitnosť skleníka krupobitím je 10 rokov.

Obsah balenia skleníka MULTILINE

Obsahom balenia sú jednokrídlové posuvné dvere s rozmermi 61 x 161 cm, AL profily, presklenie, jedno strešné ventilačné okno s manuálnym otváraním, kompletný spojovací materiál, základňa z pozinkovaného plechu. Presklenie je ukotvené do konštrukcie pomocou plastových líšt.

Príslušenstvo ku skleníkom MULTILINE

K skleníku je možné dokúpiť nadštandardné príslušenstvo - poličky, regály, vetracie okná, teplomer, vlhkomer, závlahu. Skleník sa dodáva ako stavebnica s podrobným montážnym návodom.
Všetko príslušenstvo ku skleníkom si môžete pozrieť v obchode.

Prejsť hore

Umiestnenie skleníka a jeho kotvenie

Skleník je možné postaviť na murovaný základ, alebo na základňu z pozinkovaného plechu, ktorá je obsiahnutá v balení. Stavbu skleníka doporučujeme výhradne na miestach, ktoré nie sú vystavené priamemu vetru, alebo predovšetkým nárazom vetra. Rozhodne nedoporučujeme stavať skleník na otvorenom priestranstve. Skleník musí byť postavený na rovnej ploche a na takom podloží, aby uchytenie bolo dostačujúce. Pokiaľ máte nejaké pochybnosti o tom, či skleník bude dobre ukotvený kolíkmi, doporučujeme ho umiestniť na betónový základ alebo podmurovku zo šalovacích tvárnic.

Skleník sa potom uchytáva do základu kovovými kotvami. Záhradný skleník treba podľa možnosti umiestniť na nezatienenom mieste. Nemal by byť ďaleko od domu, aby sme nepotrebovali dlhú elektrickú a vodovodnú prípojku. Skleník s obdĺžnikovým pôdorysom treba situovať tak, aby jedna jeho dlhá strana bola orientovaná na juh. Tak sa najlepšie využijú slnečné lúče. Stôl a police by mali byť na severnej strane. Cesta ku skleníku môže byť vydláždená, tehlová alebo aj s iného materiálu, ktorý však má byt v súlade s materiálmi ostatných komunikácií v záhradke a okolo domu.

Bezpečnostné upozornenie pre montáž skleníka

Počas montáže skleníka doporučujeme používať ochranné pomôcky (pracovný odev a obuv, pracovné rukavice, prípadne ochranné okuliare). Hliníkové lišty môžu mať ostré hrany. Montáž skleníka nevykonávajte vo vetre alebo daždi. Pozor - vyvarujte sa kontaktu hliníkových líšt s elektrickým vedením. Bezpečne zlikvidujte všetky plastové obaly a dajte ich z dosahu detí. Skleník stavajte na rovnej ploche, počas montáže ho nepremiestňujte, ani sa oň neopierajte. Zabráňte deťom k prístupu na miesto montáže, pretože hliníkové profilové lišty môžu mať ostré hrany. Montáž vykonávajú minimálne dve osoby.

Pri používaní rebríka sa uistite, že dodržujete bezpečnostné upozornenia výrobcu. V prípade používania elektrického náradia dodržujte návod (pri uťahovaní zohľadnite prosím mäkkosť hliníkových šróbov a matíc). Jednoznačne doporučujeme všetky hliníkové šróby uťahovať ručne. Tiež doporučujeme závity šróbov pred montážou potrieť vazelínou pre uľahčenie matice v prípade povolenia a poškodenia závitu. V skleníku neskladujte horúce predmety, ako napríklad použitý horúci gril, rozpálené elektrické alebo plynové spotrebiče. Skôr ako pristúpite k ukotvovaniu skleníka do podlahy, skontrolujte, či na zemi nie sú nejaké viditeľné alebo skryté káble, trubky. Pozor na elektrické káble napr. od záhradných kosačiek, čerpadiel a podobne.

Prejsť hore

Všeobecné upozornenia pre skleníky MULTILINE

Skleník sa skladá z veľkého počtu dielov a spojovacieho materiálu, preto si na montáž rezervujte minimálne 1/2 dňa. Skleník doporučujeme stavať minimálne v počte dvoch osôb. Skôr ako začnete s montážou skleníka uistite sa, či sa v balení nachádzajú všetky deklarované časti v návode na skleník. Jednotlivé diely prekontrolujte a prehliadnite, či nie sú poškodené a podľa potreby si ich uložte v poradí. Je dôležité aby sa vám časti a spojovacie časti nepomiešali. Pokiaľ by ste zistili, že chýba nejaká časť, prípadne spojovací materiál, v žiadnom prípade skleník nestavajte a kontaktujte predajcu. V prípade pokračovania stavby skleníka a následného poškodenia skleníka vplyvom počasia sa záruka na skleník nevzťahuje. Všetky malé časti ( matice, šróby a pod.) uchovávajte pri skladaní v miske, aby sa nestratili.

Dôležité: Pri stavbe skleníka vybaveného polykarbonátovými doskami musia byť všetky dosky obrátené bielou ochrannou fóliou smerom nahor!

Skleníky sú testované do rýchlosti vetra 85 km/hod. Pri väčšej rýchlosti ako je uvedená, môže prísť k poškodeniu, rovnako ako u iných záhradných stavieb. Doporučujeme ihneď po stavbe skleníka zahrnúť do poistenia vašej nehnuteľnosti aj skleník.

Ochrana a údržba skleníkov MULTILINE

K čisteniu skleníka používajte iba slabý mydlový roztok a jemnú handru. Po umytí skleníka ho opláchnite čistou vodou. Nepoužívajte čistiace prostriedky obsahujúce chemické rozpúšťadlá, alebo prostriedky na báze liehu (OKENA). Pozor na poškrabanie špinavou handrou alebo špongiou. Materiál skleníka nesmie prísť do kontaktu s chemickými čistiacimi prostriedkami, s chemikáliami typu benzín, acetón, toluén, chlór. Pri použití čistidiel a organických rozpúšťadiel dochádza vždy k poškodeniu polykarbonátového skla. Polykarbonátové dosky skleníka sa nesmú natierať nátermi, alebo farbou (aj napriek tvrdeniu dodávateľa, že sa jedná o kompatibilný produkt s polykarbonátom). Natrenie dosky znamená okamžitú stratu záruky a istotu blízkeho poškodenia dosiek a následne celého skleníka.

Prejsť hore

Odporúčame:

  • zbavovať pravidelne skleník snehu a lístia
  • priebežne kontrolovať skleník, či je pevne ukotvený na základovej doske
  • pokiaľ sú hlásené veterné dni, musí byť skleník bezpodmienečne uzatvorený

Stiahnite si užitočné informácie Parametre skleníkov Multiline v PDF 

Užitočné rady a informácie:

typy skleníkov MULTILINE, parametre skleníkov MULTILINE, obsah balenia skleníka, príslušenstvo ku skleníkom, umiestnenie skleníka a kotvenie, bezpečnostné upozornenia, všeobecné upozornenia pre skleníky, ochrana a údržba skleníkov.

Prejsť hore

Skleníky v našom E-shope

Skleník Multiline 6 x 4, Skleník Multiline 6 x 6, Skleník Multiline 6 x 8, Skleník Multiline 6 x10, Skleník Multiline 6 x 12, Skleník Multiline 6 x 14

skleník lanit plast
skleníky

Skleníky a ich parametre. Ak potrebujete vedieť ako správne postaviť skleník prečítajte si článok Stavba skleníka.

Neviete ako správne využiť plochu skleníka? Ponúkame vám užitočné rady, ktoré nájdete v článku:
Ako správne využiť plochu skleníka po celý rok?

skleník - strešné okno
skleníky lanit plast
skleníky lanit
skleník - skladacia AL polica
skleníky multiline - lanit plast
skleník - pevná konštrukcia
skleníky multiline


0 ks za 0,00 €